Kamil Pivot

Kamil Pivot (fot. Jak to się robi)

Mimo że Kamil Pivot (’85) na polskiej scenie hip-hopowej pojawił się w 2009 roku („Yyy, eee” na „Materiale Producenckim” Quiza), to debiutancki album wydał dopiero pod koniec 2017 roku.

Jego „Tato Hemingway” to kilka historii opisujących realia życia codziennego rodziny wielodzietnej opowiedzianych na klasycznych bitach Urba z legendarnego Dinal Team. Leniwe flow, błyskotliwe wersy i nietypowa tematyka utworów złożyły się na jeden z ciekawszych hip-hopowych debiutów ostatnich lat.

Nie umknęło to uwadze dziennikarzy serwisu Popkiller, którzy w 2018 roku wybrali Kamila do 6. edycji prestiżowej akcji Popkiller Młode Wilki. Obok Pivota w tamtej edycji udział wzięli m.in.: Jan-rapowanie, White2115, Tymek czy Zeamsone.

Po premierze „Tato Hemingwaya” Kamil Pivot miał okazję zagrać materiał z albumu na festiwalach w całej Polsce (2 x Opener, Tauron Nowa Muzyka, Polish Hip-Hop Festival, Late Summer Festival, Spring Break, Good Vibe Festival).

W 2023 roku Kamil Pivot zaczął nagrywać podcast pt. Antychmiast, w którym opisuje prace nad nową płytą, której premiery spodziewać się można w drugim kwartale 2024 roku.

Paczka zdjęć do pobrania – TUTAJ

Kontakt: czesc (malpa) kamilpivot.com